Liecivekonope.skNovinky

29.10.2016

Svetový deň psoriázy - 29. október

29. október je dôležitým dátumom pre dermatológov aj ich pacientov trpiacich psoriázou - koná sa Svetový deň psoriázy. Psoriáza sa medializuje, prebieha viacero akcií odborných spoločností i organizácií pacientov. Tieto aktivity sú veľmi potrebné a užitočné. Psoriáza má mnoho podôb a tiež veľa interpretácií, od vedeckej medicíny až po úplne nevedecké prístupy, alebo dokonca povery o tejto chorobe. Viac ako 100 tisíc Slovákov trpí závažným kožným ochorením - psoriázou. Svetový deň psoriázy chce upozorniť hlavne na to, že život s touto chorobou nie je vôbec jednoduchý. Zaujímavosť: až v polovici 19. storočia brniansky rodák Ferdinand von Hebra psoriázu jasne vyčlenil ako samostatnú chorobnú jednotku a vylúčil jej infekčnosť.

10.09.2016

Sponzorujeme 2. ročník Trenčianského polmaratóna

Annabis venoval sponzorské balíčky víťazom 2. ročníka Trenčianského polmaratóna. Druhý ročník tohto športového podujatia bude prebiehať v trochch dňoch. Okrem klasického polmaratónu, štafety a detských behov (11.9.2016) pribudnú aj iné disciplíny ako napríklad beh o Matúšov groš, ktorý je venovaný deťom základných a stredných škôl. Druhý ďeň sa bude konať Inline polmaratón (10.9.2016) v priemyslenom parku v Trenčíne. V nedelu okrem samotného polmaratónu pribudne aj rodinný beh, ktorého dĺžka bude mať približne 4 km. Takže sa ho môžu zúčastniť aj úplne rekreační bežci. Teším sa na vašu účasť !!!. Všetky informácie nájdete tu.

10.09.2016

UŽ ČOSKORO V PREDAJI

Nová prírodná rada Bodycann Bath&Shower už čoskoro ! Ďalšie prírodné produkty v našom portfóliu. Tentoraz prišla na rad obľúbená rada Bodycann Bath&Shower pre celú rodinu. Všetky produkty sú certifikované pre deti 0-3 rokov. Ďalej spĺňajú štandardy pre prírodnú kozmetiku a sú tak vhodné aj pre vegánov. Veríme, že si túto sériu obľúbite, pretože je SKVELÁ.

11.07.2016

Predstavujeme vám NOVINKU!

ATOPICANN je prírodný, vysoko účinný ošetrujúci krém z konope na špeciálnu starostlivosť o problematickú pokožku. Atopicann s vysokým obsahom konope a radom ďalších účinných prírodných látok obsiahnutých v originálnej receptúre, napr. kokosový olej, morská soľ, zinok, koloidné striebro, vitamin E kožu zjemňuje, vyhladzuje, podporuje jej regeneráciu, vyživuje a zanecháva upokojujúci pocit. Pravidelnou aplikáciou je možné výrazne podporiť zlepšenie celkového stavu a vzhľadu kože.

30.10.2015

CANNAFEST 2015

Medzinárodný veľtrh konope a liečivých bylín Cannafest sa tento rok bude konať už 6x. Svoje brány otvorí tradične v novembri. Tento rok v termíne od 6.-8.11.2015 na výstavisku Incheba v Prahe - Holešovice. Annabis stánok s konopnými produktami nájdete vedľa čitárne č. 148. Tešíme sa na vašu návštevu. tím Annabis

24.09.2015

Prípravky pre vás i vaše deti

Dobrá správa pre všetkých rodičov získali sme certifikáciu pre deti 0-3 roky na niektoré naše ďalšie produkty. Doprajte svojim deťom šetrnú starostlivosť o vlasy a pokožku.

22.07.2015

Annabis - Výdaj konope na liečebné účely

Chceli by sme Vás informovať, že naša spoločnosť je v Českej republike od januára 2015 distribútorom liečivého konope s vysokým obsahom THC. Medzi našich partnerov patrí napríklad FN Brno. Konateľ spoločnosti Ing. Robin Kazík, Ph.D. k téme uvádza: "Rád by som uviedol, že sa snažíme udržať čo najnižšiu cenu pre pacienta. Na konope máme nulovú maržu a navyše každý jeden gram naša firma dotuje sumou okolo 1,5 EUR. Sme v rokovaní s radom dodávateľov v rámci EÚ i z iných krajín a veríme, že sme už našli spoľahlivého partnera, aby sme v blízkej budúcnosti zaistili konope za cenu výrazne nižšiu. Vysoká cena je daná aktuálne platnými legislatívnymi normami v Českej republike. Osobne si myslím, že cena je pre rad pacientov vysoká. Toto uvádzam z toho dôvodu, že v médiách sú informácie o tom, že je konope pre dovozcu zlatá baňa, čo nie je v našom prípade pravda. Naša firma žije z vývoja a následného predaja úspešných prípravkov Annabis vo viac ako 12tich krajinách a nemáme potrebu profitovať na pacientoch s vážnymi diagnózami. Nie je pre nás zásadné, či pacientom konope dodá naša firma či iný subjekt. Dôležité je, že táto možnosť v Českej republike je. Chcel by som povedať, že Česká republika je v tomto ohľade veľmi progresívna krajina, ktorá odborné zaobchádzanie s kanabisom nekriminalizuje a je jednou z mála krajín, kde pacienti dostali možnosť využívať aj tieto nové metódy liečby. Iste, systém nie je dokonalý, všetko trvá dlho, ale i tak je dobré, že systémovo je konope schválené. Verím, že si nájde cestu k lekárom a pacientom v čo najvyššej miere. Tento stav je možný predovšetkým vďaka usilovnej mnohoročnej práci aktivistov, lekárov a ďalších odborníkov, ktorí, aj napriek zlej povesti konope medzi laickou verejnosťou, dokázali zaistiť kvalitné jednoznačné podklady pre rozhodovací proces zákonodarcov a títo sa nebáli a tento spôsob liečby umožnili, čím by som im chcel tiež poďakovať. "

03.06.2015

Oznámenie pre veľkoobchodných partnerov

Radi by sme Vás informovali, že došlo k zmene v distribúcii produktov firmy Annabis. Pani Mgr. Alica Petrů na základe svojho želania ukončila k 1.6.2015 distribučnú činnost. Objednávky budú naďalej expedované z vlastnej distribúcie. Tovar bude v priebehu mesiaca júna naskladnený na distribučnú spoločnosť Phoenix, MED-ART a Unipharma. Chceli by sme nadviazať na našu spoločnú úspešnú spoluprácu a pokračovať v plnení nášho firemného poslania. "Našim poslaním je prinášať na trh najkvalitnejšie produkty z konope a ich prostredníctvom zvyšovať kvalitu života čo najviac zákazníkom." V prípade otázok alebo návrhov, čo by Vám pomohlo k prehĺbeniu spolupráce, ma prosím kontaktujte na email: kazik@annabis.cz. Veľmi rád osobne odpoviem na Vaše otázky alebo predám kompetentným kolegom. Objednávky prosím zasielajte na našu expedíciu na email simkova@annabis.cz alebo na telefónne číslo: 0949 619 307 Ďakujem a želám Vám pekný deň. S pozdravom. Ing. Robin Kazík, Ph.D., riaditeľ spoločnosti Annabis, s.r.o.

02.03.2015

Legálna marihuana už aj na Aljaške, USA

Marihuana je legálne už aj na Aljaške, USA Alaska zlegalizovala fajčenie, pestovanie a vlastníctvo malého množstva marihuany. Týmto sa stala tretím americkým štátom dekriminalizujúcim rekreačné užívanie tejto drogy. Republikánsky sa prikláňajúci štát v utorok nasledoval podobné smery ako Colorado a Washington, čo odráža rýchly pokrok úpravy právneho prostredia pre drogy. To zostáva nezákonné podľa federálneho zákona. Ktokoľvek starší veku 21 rokov môže teraz vlastniť až uncu marihuany a môže pestovať až šesť rastlín marihuany, z ktorých tri môžu kvitnúť. Fajčenie na verejnosti, nákup a predaj drog zostáva nelegálny - aj keď súkromné výmeny sú dovolené, pokiaľ sa nejedná o predaj. zdroj The Guardian.com

12.01.2015

V roku 2014 sme podporili spolu za 388 220 Czk

Blíži sa koniec roka a my počítame Like nášho facebookového projektu Klikni pre život. Koncom novembra sme mali 2 490 Like, čo sa rovná 24 900 Sk. To nám však nestačilo, preto sme podporovali aj ďalej. A pretože pomáhať nás baví, rozdali sme rôznym nadáciám, športovým oddielom a jednotlivcom dary za 388 220 Kč! Ale bez Vás by to nešlo, preto Vás prosíme o podporu aj naďalej - zdieľajte našu stránku na svojom profile a pomáhajte tak potrebným. Možno pomôžeme aj Vám. Ďakujeme.

06.01.2015

Podporili sme o.s. združenie Rett Community

Pomáhame čo nám sily stačia. Preto sme neváhali a podporili občianske združenie Rett Community. Ak chcete vedieť viac o neurologickom ochorení Rettov syndróm, ktoré ohrozuje najmä ženy, navštívte ich stránky http://www.rett-cz.com/. Nezabudnite pomáhať tak často, ako to len ide. Niekedy stačí aj jeden Like. Pomôžte nám pomáhať a zdieľajte náš profil na Facebooku tu. Ďakujeme

24.11.2014

Nové produkty už v predaji!

Radi by sme Vás informovali o zaradení nových produktov do sortimentu. Arthrocann COLLAGEN Omega 3-6 Forte je nový špičkový doplnok stravy pre vaše kĺby, šľachy a chrupavky. K dostaniu je balenie na 2 mesiace. Ďalším produktom je chladivý gél Mentholcann Arthro určený k masáži v oblasti kĺbov, svalov, šliach a chrbta. K dostaniu je cenovo výhodné balenie 200ml. Gél obsahuje viac ako 17 účinných látok.

18.09.2014

Šliapeme násiliu na päty

Dňa 20. 9. 2014 prebehne prvý ročník akcie Šliapeme násiliu na päty. Problematika domáceho násilia je veľmi zložitá a citlivé téma. Jeho obete si často problém nechcú pripustiť a o to zložitejšie je o ňom otvorene hovoriť. Pochod má za cieľ upozorniť širokú verejnosť na fenomén domáceho násilia. Viac informácií nájdete tu.

03.09.2014

Život nielen na kolesách

Opäť sme podporili súťaž fotografov Život nielen na kolesách. Väčšina zdravých ľudí si nikdy na vlastnej koži nevyskúša pocity, ktoré kvôli najrôznejším obmedzením každodenne zažívajú zdravotne hendikepovaní. Vďaka fotosúťaži Život nielen na kolesách, ktorú Liga vozičkárov poriada, si môžu svet postihnutých alspom lepšie predstaviť a pokúsiť sa porozumieť mu. Dúfame teda, že sa nám podarí prostredníctvom okamžikov zachytených na fotografickom papieri obrátiť pozornosť ľudí nielen k problémom, ktoré nesú na svojich bedrách hendikepovaní ľudia, ale aj k radostiam ich života. Viac informácií nájdete tu.

25.07.2014

42. Košumberské športové hry

Podporili sme klientov a priateľov Hamzovej odbornej liečebne pre deti a dospelých. Už 42. ročník Košumberských športových hier, ktorý sa koná 2.8.2014 bude nabitý aktivitami pre všetky vekové kategórie. Hamzova liečebňa poskytuje širokú škálu rehabilitačných techník. Pre svojich klientov poskytuje aj možnosť využitia napr. hypoterapie, logopédie alebo bazálnej stimulácie. Liečba je individuálne prispôsobená. Môžu ju preto využiť pacienti všetkých vekových kategórií. Viac informácií nájdete tu.

15.06.2014

KLIKNI PRE ŽIVOT

Vieme, že pomáhať je správne. Preto sme sa rozhodli, že nebudeme investovať do zbytočnej klasickej reklamy a za každý jeden like našich stránok venujeme prípravky v hodnotě 10 Kč potrebným. Prosíme preto, zdiaľajte svojim priateľom, aby sme dosiahli náš cieľ a to je aspom 100 tisíc fanúšikov našich stránok, ktoré predstavujú 1.000.000 Kč venovaných potrebným. Projekt podporíte tým, že sa stanete fanúšikmi na našich facebookových stránkach tu.

14.06.2014

Podporujeme Lenku Sobkovú

Podporili sme mladú a talentovanú autorku Lenku Sobkovú a jej chystanú publikáciu Bezpečné užívanie liečivých rastlín v tehotenstve. Publikácia je koncipovaná tak, aby slúžila ako spoľahlivý zdroj informácií pre zdravotníckych odborníkov, teda pre lekárov, zdravotné sestry, lekárnikov, farmaceutické asistentky, pôrodné asistentky a ďalších. Zároveň si zachová svoju zrozumiteľnosť pre všetky tehotné a kojacie ženy, ktoré preferujú liečbu prírodnými prostriedkami, rovnako ako pre všetky ďalšie profesie, ktoré s tehotnými ženami pracujú. Viac informácií nájdete tu.

27.05.2014

Chôdza pre zdravie nepozná hranice

Podporili sme účastníkov akcie " Chôdza pre zdravie nepozná hranice". Na závodoch konajúcich sa 28.5. v Jičíne, 11.6. v Ostrave a 12.6.2014 v Zlíne, obdrží každý účastník milú pozornosť značky Annabis. Podporujeme tiež celý Zväz postihnutých civilizačnými chorobami. Viac informácií nájdete tu.

22.05.2014

Abilympiáda 2014

Tento víkend, 23.-24. mája 2014, prebehol už 22. ročník Abilympiády - celorepubliková súťaž pracovných schopností a zručností osôb so zdravotným postihnutím. Spoločnosť Annabis opäť podporila ich účastníkov svojimi produktami. Viac informácií nájdete tu.

15.05.2014

Čo ste o nás ešte nevedeli

Zajujíma vás ako vznikla firma Annabis? Prečo a ako podporujeme potrebných? Ako dlho trvá, než vám predstavíme nové produkty? Alebo čo je to kyselina hyalurónová? Odpovede na tieto otázky a omnoho viac nájdete v dvojtýždenníku Listy Lanškrounska. Ich redaktorka, Katerina Kokešová nás navštívila a urobila rozhovor s pánom Ing. Robinom Kazíkom, PhD., riaditeľom spoločnosti Annabis. Celý rozhovor nájdete tu.

07.05.2014

SOS 2014 extreme

Podporujeme zdravotnícke družstvá. Spoločnosť Annabis venovala ceny pre tých najlepších z tohtoročného Metodického cvičenia zdravotníckych družstev. Akcia sa koná 9.-11. mája v Dobřichovicích. Viac informácií nájdete tu.

03.05.2014

O CENU DANCE STUDIA STARLIGHT

Venovali sme dary pre výhercov tanečnej súťaže O CENU DANCE STUDIA STARLIGHT, ktorá sa koná cez víkend 3. a 4.mája. Súťaž je poriadaná pre všetky vekové kategórie v štandardných a latinskoamerických tancoch. Viac informácií nájdete tu.

24.04.2014

Úhel pohledu – foto súťaž

Spoločnosť Annabis venovala ceny do fotografickej súťaže Úhel pohledu. Súťaž organizuje občianske združenie Ženy 50. Slávnostné vyhlásenie prebehne na Koncerte ku Dňu matiek, ktorý sa koná v nedeľu 11.5.2014 v Brne. Viac informácií nájdete tu.

10.04.2014

Skalická desítka

Dňa 12.4.2014 prebehne už 17.ročník akcie Boj o první místo – Skalická desítka organizovaná TK Stopa Skalice nad Svitavou. Je to bežecký závod pre mládež inšpirovaný knihou Jaroslava Foglara. Koná sa každoročne v apríli na ihrisku v Skalici. V posledných pár rokoch prebieha po skončení ešte Bambasácká desítka, čo je závod pre dospelých. Víťazný oddiel obdrží putovný pohár a prvé 3 miesta potom ceny vrátane kvalitných produktov firmy Annabis. Viac informácií nájdete tu.

02.04.2014

Nový telový rad BODYCANN

Vyskúšajte nový rad telovej kozmetiky BODYCANN. Vďaka týmto produktom získate tu najlepšiu starostlivosť o celé vaše telo i pre vašich najmenších. Nájdete tu svieže telové mlieko s obsahom soli z Mŕtveho mora, ktoré sa stará aj o tú najcitlivejšiu pokožku a zaisťuje jej dokonalú hydratáciu a starostlivosť. V ponuke je tiež šetrný šampón pre poškozené vlasy s obsahom nielen výťažku zo santálového dreva a cédru atlantského, ale tiež ďalších účinných prírodných látok. Šampón je tiež vo variante pre deti. Obsahuje nielen nechtík lekársky, ktorý sa stará o tú najcitlivejšiu detskú pokožku, ale napríklad aj arganový olej. Ďalší produkt z nového radu Bodycann je regeneračný sprchový gél s obsahom nielen myrty obyčajnej, který uľavuje od nepříjemného svrbenia pokožky. Ponúkame Vám tiež variant sprchového gélu pre deti, s ktorým sa pre vás stane večerné kúpanie zábavou. Všetky sprchové gély a šampóny obsahujú len šetrné prírodné penidlo.

07.03.2014

Podporujeme hendikepovaných športovcov

V nasledujúcich dňoch, tj. 8.3.a 9.3.2014, prebehne akcia Jarozvěst 2014, ktorú organizuje Sportovní klub vozíčkářů. Závod v orientačnom behu je určený pre hendikepovaných športovcov a ich priateľov všetkých vekových kategórií. Medzi cenami pre súťažiacich nájdete tiež balíčky od firmy Annabis. Účastníci, ich priatelia a členovia klubu majú možnosť zakúpiť cez e-shop www.annabis.cz výrobky z konope vo výhodnej akcii 1+1 zadarmo. Všetky informácie nájdete tu.

11.12.2013

V jedné vteřině

Spoločnosť Annabis podporuje občianske združenie V jedné vteřině. Toto združenie vzniklo za účelom všestrannej pomoci z neutešenej životnej situácie telesne postihnutého Jaromíra. Ten v roku 2004 utrpel ťažký úraz a stal sa z neho v niekoľkých sekundách ťažko zdravotne postihnutý človek – kvadruplegik. Našou snahou je mu pomáhať v jeho neľahkom živote a spoločnými silami sa snažiť o jeho znovu začlenenie do normálneho života. Združenie podporuje rodiny, ktoré majú podobný osud. Tiež smeruje k oblasti komplexnej podpory chovu, výcviku a všetkých s tým súvisiacich činností špeciálne cvičených psov, ktorí pomáhajú v oblasti zdravia a rozvoja osobnosti zdravotne, mentálne či inak postihnutým osobám a skupinám, či už v samotnom združení alebo i v širokom okolí. Všetky informácie nájdete tu.

05.11.2013

Vianočná ponuka 1+1

Na tohto ročné Vianoce sme pripravili dotované kombinácie našich produktov, kde je k vybraným produktom úplne zadarmo ako darček pribalený ďalší produkt, ktorý je vhodný ku kombinácii. Ponuka je časove obmedzená, preto neváhajte a objednávajte na našom e-shope. Produkty, ktoré sú zahrnuté do tejto ponuky, nájdete tu.

30.10.2013

Aktívny v každom veku

Podporili sme seminár Aktivní v každém věku VIII., ktorý organizovala Fakulta tělesné výchovy Univerzity Palackého v Olomouci. Seminár sa koná 30.10.2013 na ZŠ a MŠ Stupkova v Olomouci a je zameraný na aplikované pohybové aktivity seniorov.

17.10.2013

Inovácia Balcann Dubová kůra

Vďaka stálemu zameraniu našej pozornosti na výskum, vývoj a inovácie našich produktov došlo k inovácii produktov Balcann – dubová kůra a Balcann - dubová kůra gél, ktoré sú určené na praskliny a ďalšie kožné problémy. Chceli by sme informovať našich zákazníkov, že pri výrobe produktov Balcann – dubová kůra a Balcann - dubová kůra gél bola nahradená jedna aktívna prírodná účinná látka novou vhodnejšiou látkou iného dodávateľa, v dôsledku toho došlo ku zmene odtieňa farby produktu. Výsledkom tejto zmeny je zvýšenie účinnosti a vstrebateľnosti. Výskumná činnosť zabezpečovaná týmom špičkových výskumných pracovníkov v spolupráci s výskumnými ústavmi, vysokými školami a univerzitami je základným pilierom našej výrobnej praxe. Cieľom všetkých našich procesov je dodať na trh produkt so zodpovedajúcou akosťou, bezpečnosťou a účinnosťou.

02.10.2013

Fotosúťaž Život nejen na kolech

Firma Annabis venovala darčeky pre súťažiacich vo fotosúťaži Život nejen na kolech.Táto súťaž už 18 rokov zhromažďuje a odmieňa snímky, na ktorých sú zachytené okamžiky zo života s postihnutím. Zúčastňujú sa profesionálny i amatérsky fotografovia s postihnutím aj bez. Brnenská nezisková organizácia Liga vozíčkářů chce touto aktivitou ukázať, že život s hendikepom vie byť tak pestrý ako život bez hendikepu. Patrónom fotosúťaže je uznávaný fotograf Jindřich Streit. Po novom si môžu zájemci prechádzať súťažné i archívne snímky fotosúťaže na webových stránkach, ktoré nájdu tu.

27.09.2013

Spolupracujeme s Ligou vozíčkářů

Od septembra 2013 podporujeme Ligu vozíčkářů v Brne. Táto organizácia sa už viac ako 22 rokov snaží o to, aby ľudia so zdravotným postihnutím mohli žiť samostatne, podľa svojich predstáv. Ich aktivity sú rovnako tak pestré, ako môže byť život našich klientov. Klienti a priatelia tejto organizácie môžu využiť zvýhodnený nákup produktov Annabis. Viac informácií nájdete Více informací naleznete na tu.

20.09.2013

Podporujeme ParaCENTRUM Fenix Brno

Podporili sme Teambuilding ParaCENTRA Fenix na Zámečku v Hodoníne. Mottom združenia ParaCENTRUM Fenix je „Späť do života.“ Snaží sa vrátiť ľudí späť do aktívneho života a byť im celoživotným partnerom. Klienti ParaCENTRA Fenix môžu využiť zvýhodnený nákup konopných produktov Annabis. Viac informácií nájdete tu.

05.09.2013

Podporujeme Obzor Liberec

Od júla 2013 podporujeme Občianske združenie OBZOR Liberec. Hlavnou náplňou združenia je zmysluplné využívanie voľného času oficiálne osôb s rôznym druhom vnútorného a telesného postihnutia. V budúcnosti spoločnosť Annabis podporí svojimi kvalitnými produktami aj akcie združenia. Viac informácií o tomto združení nájdete tu.

24.08.2013

Majstrovstvá ČR vo freestyle korčuľovaní

Dňa 24.8.2013 sme podpořili Majstrovstvá Českej republiky vo freestyle korčuľovaní. Súťažiaci sa pretekali v kategóriách freestyle slalom, speed slalom a free jump. Výherci týchto disciplín získali ceny od partnerov závodov a tiež kvalitné produkty firmy Annabis. Viac informácií nájdete tu.

13.07.2013

Rekondičný pobyt SZPO a JP

V dňoch 5.7.-13.7.2013 podporila spoločnosť Annabis rekondičný pobyt Združenia zdravotne postihnutých a ich priateľov. Rekvalifikačný pobyt sa konal na RS Váňov statok v Duboviciach, okres Pelhřimov. Účastnilo sa ho celkom 40 ľudí, z toho 20 s telesným postihnutím. V priebehu rôznych akcií, ktoré tu boli poriadané, obdržali účastnici balíčky s kvalitnými produktami Annabis. Viac informácií nájdete tu.

22.06.2013

Podporujeme onkologických pacientov

Podporujeme Spoločnosť onkologických pacientov z Mostu. Pre účastníkov rekondičného pobytu v Štěpánove pri Skutči sme venovali produkty Annabis. Na pobyte sa taktiež mohli pacienti zoznámiť s produktami a prípadne si ich mohli priamo u našeho obchodného zástupcu objednať. Viac informácií nájdete tu.

10.06.2013

2. Olomoucká Arakiáda

Na už 2. Olomouckú Arakiádu, ktorá sa konala 8.6.2013 v Posluchove sme venovali darčeky do súťaží nielen pre deti z detských domovov z Olomouce, Lipníka nad Bečvou, Hranic na Morave a Přerova. Arakiádu poriada OS Návrat koní do prirodzeného prostredia a Arak o.p.s..

27.05.2013

Abilympiáda 2013

V dňoch 24.5.-25.5.2013 prebiehal v pardubickej ČEZ Aréne 21. ročník Abilympiády. Na národej prehliadke pracovných schopností a zručností osôb so zdravotným postihnutím ste sa tiež mohli stretnúť s produktami ANNABIS. Účastníci tejto prehliadky mohli vyhrať produkty z liečivého konope v rôznych súťažiach (napr. aranžovanie kvetín, pletenie, mechanická montáž). Ostatní mali možnosť si produkty ANNABIS zakúpiť v akcii 1+1 zadarmo priamo v našom stánku. Viac informácií nájdete tu.

20.05.2013

Annabis pre SPAE

Od 17.5.2013 spolupracujeme so Spoločnosťou psoriatikov a atopických ekzematikov. 3. 6. 2013 bude na klubovom stretnutí členov SPAE predstavenie výrobkov firmy ANNABIS. Na tomto stretnutí obdržia účastníci darček a budú si môcť nakúpit tovar v už zmienenej akcii. V budúcnosti prispejeme darčekmi na ich spoločné akcie. Viac informácií o tomto združení nájdete tu.

07.05.2013

Seminár – Liečebné kúpele Bohdaneč

V sobotu 4.5.2013 sa konal seminár firmy ANNABIS v Liečebných kúpeľoch Bohdaneč. Seminár sa uskutočnil za podpory kúpeľov v rámci osláv 116. otvorenia kúpeľnej sezóny. Účastníci sa v priebehu semináru zoznámili s históriou, využitím a účinkami konope. Ďalej im boli predstavené najznámejšie výskumy a slávny český vedci zaoberajúci sa touto problematikou. V druhej časti seminára im boli predstavené produkty Annabis. Účastníci semináru obdržali malú pozornosť vo forme vzoriek produktov a Certifikát o absolvovaní seminára firmy ANNABIS. V popoludňajších hodinách si mohli kúpeľný hostia vyskúšať a zakúpiť výrobky v stánku pri miestnej soľnej jaskyni.

23.04.2013

Súhrn informácií o konope pre liečbu v ČR

Dňa 4. marca 2013 bol zverejnený v Zbierke zákonov zákon č. 50/2013 Zb. z dňa 30. januára 2013, ktorým sa mení zákon č. 378/2007 Zb., o liečivách, zákon č. 167/1998 Zb., o návykových látkach, a zákon č. 634/2004 Zb., o správnych poplatkoch. Zákon v ČR zavádza možnosť liečiť konopou. Zákon rešpektuje medzinárodné dohovory v oblasti kontroly omamných a psychotropných látek (OPL). Preto bude liečebné konope poskytované pacientom výhradne v režime kontrolovanej lekárskej indikácii a bude im k dispozícii iba v lekárniach na predpis. Individuálne pestovanie konopy k liečebným účelom zákon nepovoluje. Viac informácií nájdete na stránkach Vlády Českej republiky tu.

12.02.2013

Sponzorujeme triatlonistku Simonu Vykoukalovú

Sponzorujeme úspešnú triatlonistku Simonu Vykoukalovú, ktorá sa po minuloročných úspechoch v Českej Republike zúčastní svetovej série Ironman. Viac informácií o úspechoch Simony nájdete na jej webových stránkach tu.

15.01.2013

Podporujeme popáleného Dana

Popáleninami na 90 percentách tela skončila hra pre Danečka (8) z Chocne. Keď ho v marci transportoval vrtulník do pražskej Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady, ani primár neveril, že prežije. Viac informácií nájdete tu.

26.11.2012

Podporili sme združenie rodičov Klokánek

Podporili sme Základnú školu logopedickú a združenie rodičov Klokánek zaoberajúce sa výukou žiakov so zmyslovým a telesným postihnutím. Základná škola logopedická a združenie Klokánek sa zameriavajú na projekty cielené na rozvoj zdravého životného štýlu. Projekty sa špecializujú na celý komplex činností a mimo iné ponúkajú tiež terapeutické metódy, ako sú napr. masáže (lymfatické, reflexné, klasické, bankovanie, moxovanie, Bowenova myofasciálna technika atď.) alebo arteterapie. Viac informácií nájdete tu.

11.10.2012

Doc. Ondrej Hanuš „Na plovárně s Markem Ebenem“

Rozhovor Marka Ebena s profesorom hebrejskej univerzity v Jeruzaleme pánom Doc. RNDr. Lumírom Ondrejom Hanušom, DrSc., Dr.h.c., spoluautorom svetovo významného objavu novej endogennej látky v mozgu, andanamidu. Réžia J. Hojtaš. Pozrite sa tu.

25.09.2012

Poisťovne nepreplácajú konope

Pacienti, ktorí sa budú chcieť liečiť legálne konopou, budú musieť veľmi otvoriť svoje peňaženky. Zákon, ktorý by mal liečenie konopou umožniť, síce pravdepodobne prejde, ale zdravotné poisťovne sa nechystajú pacientom na liečbu prispievať. Viac informácií nájdete tu.

31.08.2012

Podporili sme popáleného koníka Šonyho

Ohnivým peklom si v máji prešiel valach Šony (6) z Osíčka pri Bystrici pod Hostýnom. Pri požiari stajní takmer uhorel. Majiteľka nedala na rady, aby ho utratila. Šony sa už zotavuje, a to aj s pomocou čitateľov Blesku. Viac informácií nájdete tu.

27.08.2012

Podporili sme cieľavedomého cyklistu Pavla Opla

Pavel Opl je talentovaný cyklista, ktorý už niekoľkokrát na svojom tricykli úspešne reprezentoval Českú republiku na vrcholných cyklistických súťažiach nielen handicapovaných, ale aj zdravých jazdcov. Trénuje šesť dní v týždni na ceste, pláva, cvičí, posiluje, v zime posiluje a trénuje na "valcoch". Jeho cieľom je štart na Olympiáde a rovnako ako jeho veľký vzor Lance Armstrong by raz rád absolvoval Tour de France. Viac informácié o Pavlovi nájdete tu.

08.06.2012

Poslanci podporili užívanie konope k liečbe

Používanie konope k liečebným účelom možno bude legálne, ak bude zaobstarané na lekársky predpis. Konope by mali dodávať do lekární licencovaný výrobcovia a pestovatelia. Počíta s tým poslanecká novela zákona o liečivách, ktorú v piatok Snemovňa v prvnom kole podporila. Viac informácií nájdete tu.

20.04.2012

ČR 1 Rozhovor s profesorom Hanušom

To, že Češi jasne vedú v európskom rebríčku fajčiarov marihuany, ho vraj rozhodne neteší. Konieckoncov, sám popularizátor liečby konopou, profesor Lumír Hanuš v rozhovore s Jiřím Chumem podotýká: „Nie som zástancom plošnej legalizácie marihuany. Povolenie by som obmedzil iba na konope užívané ako liek. Antibiotiká predsa tiež neužívame preventívne.“ Záznam celého rozhovoru s Lumírom Hanušom si môžete vypočuť tu.

23.03.2012

Konope lieči rakovinu, astmu aj jarnú únavu

Pokiaľ sa použije správnym spôsobom, má konope takmer zázračné účinky. Táto kontroverzná rastlina sa ako zdravá bylina používala v Ázii už pred tisíc rokmi. Ale pozor, u nás je pestovanie konope aj na liečebné účely stále trestné! Pokračovanie článku nájdete tu.

02.02.2012

Konope je liek a bude na predpis

Vedeli to už naše babičky, teraz na to prišli aj zákonodárci naprieč všetkými politickými stranami. Vo čtvrtok 2. februára predložili Snemovni návrh zmien zákona, ktorý by mal umožniť predpisovať lekárom konope ako podporný liečebný prostriedok. Viac informácií nájdete tu.
 
Položka bola pridaná do košíka.